kvalita Západní červený cedr

Obrázek zachycuje převážnou část rozpětí barevnosti a kresby materiálu Západního červeného cedru v kvalitě A Clear and better pro palubky pero/drážka a v kvalitě Clear no.2 a Clear no.4 pro masivní řezivo. Kvalita materiálu je zatříděna obsahem suků, nikoliv barevnosti. Dodávka může obsahovat všechny uvedené případy barevných rozdílů a kresby materiálu.

Dodávané kvality červeného cedru

Třídění western red cedar nebo-li také západní červený cedr a jednotlivé třídy třídy odpovídají vždy jednotlivým produktům a dimenzím řeziva. Uvedené kvality jsou popsány pro obkladový materiál. Kvality řeziva jsou pouze orientačně přiřazeny.

Čistá "A" ("A" Clear)

Tato jakost odpovídá odstavci 200b NLGA. Jakost čistá "A" dovoluje větší množství kazů, nicméně je omezena pouze na kusy, které mají vynikající celkové vlastnosti. V ideálních případech se tato jakost používá na aplikace, kde se vyžaduje čistý vzhled. Jedná se o nejvyšší dostupnou kvalitu. Nejvyšší kvalita cedru pro řezivo je Clear no.2 and better , případně nižší Clear no.4 and better. Současně jsou to kvality pod kterými je obvykle obchodován v Evropě obkladový materiál. Kvalita A Clear and better obsahuje 10-15% podíl nižší jakosti B.

Výběr ze suků (select knotty)

Nejvyšší standard sukovitého obložení a lištování. Jakost výběr ze suků je specifikována v odstavci 204a NLGA. Tato jakost nabízí výrazný a vysoce kvalitní sukovitý vzhled. Zahrnuje omezené množství kazů a je omezená pouze na zdravé a pevné suky. Výběr ze suků je nabízen s určitým procentem kvalitního sukovitého materiálu 204b NLGA. Kvality řeziva se dělí podle rozměru na Performance knotty , Premium garden wood, atd.